Blauwrood Genuanceerd Gesinterd HV HF

Nachádzate sa tu

Kategória: 
Lícové tehly a tehlové obklady
TERCA - lícové tehly a tehlové obklady
Typ: 
Rustikálna tehla
Rustikálny obklad
Výrobca: 
TERCA
Povrch: 
štruktúrovaný
Farba: 
červená
fialová
hnedá
pestrá
Rozmery: 
Iné rozmery

Lícová tehla

Tehlový obklad

Rohový prvok

Lícové tehly TERCA

Lícové tehly TERCA sa vyrábajú ručne alebo strojovo. Váš výber bude záležať od toho, či dáte prednosť prirodzenému vzhľadu ručne vyrábaných tehál, alebo sa vám viac páčia hladké tehly s ostrými hranami.

Ručne vyrábané tehly TERCA

Ručne vyrábané tehly TERCA sa vyznačujú charakteristickým rustikálnym vzhľadom, či už ide o tvar, povrchovú úpravu alebo farebné odtiene. Tehly majú nepravidelný tvar, bez ostrých hrán a rohov. Nezameniteľný vzhľad lícových plôch tehál TERCA s charakteristickým drsným povrchom, ako aj farebná rôznorodosť je výsledkom špeciálnej technológie výroby vychádzajúcej z pôvodných tehliarskych postupov. 

Strojovo vyrábané tehly TERCA

Skupina strojovo vyrábaných lícových tehál TERCA má tiež svoj typický vzhľad a na prvý pohľad sa dá odlíšiť od ručne vyrábaných tehál. Strojovo vyrábané tehly TERCA majú niektoré atypické formáty (výška tehly), rovné lícové plochy a ostré hrany. Z hľadiska podielu dierovania sa vyrábajú ako plné – dierovanie do max. 15 %, odľahčené.

Lícová tehla ILUZO

Lícová tehla s tajomným menom ILUZO je iná, ako iné tehly, pretože sa vyznačuje revolučnou technológiou kladenia. Na rozdiel od klasických tehál, ILUZO má “dutinu”, ktorá sa kladie smerom dole a zabezpečí, že vrstva malty bude rovnomerná s presnou hrúbkou 12 mm. Oporné nožičky vymedzujú presnú škáru a pomáhajú prebytočnej malte dostať sa von. Na tehlovej fasáde ILUZO nevidno žiadne škáry, čo ocenia zákazníci, ktorých estetické cítenie uprednostňuje “ilúziu”, akoby boli tehly poukladané na sebe bez murovacej malty. Práca s tehlou ILUZO je rýchla, jednoduchá a nie je potrebné žiadne špeciálne náradie. Formá tehly je 238 x 88 x 48 mm, spotreba je 80 kusov na meter štvorcový.

 

 

Škárovacie malty

viac o škárovacích maltách>

  • sivá(45060)
  • sivobiela(45066)
  • biela(45070)
  • čierna(45062)
  • tmavosivá(45063)
  • antracit(45064)
  • bielobéžová(45065)