Blog

Nachádzate sa tu

10. február. 2022
Projekt ZWIRN Bratislava - vzácne miesto
ZWIRN je výnimočný svojou polohou na mieste bývalej cvernovej továrne a zmení toto vzácne miesto na modernú štvrť s nádychom histórie.
22. november. 2021
FABRICK je tu pre vás už 25 rokov
Už 25 rokov prinášame kvalitu do vašich domovov
19. september. 2017
FABRICK predstavuje farby: BLACK AND WHITE
Čierne alebo biele lícové tehly v kombinácii s inými materiálmi zvýrazňujú jednotlivé štrukrúry a vytvárajú zaujímavé kontrasty. Predstavujeme vám ďalšiu skupinu tehál - čierne, antracitové, biele, svetlé...
31. august. 2017
Kaktus v strede domu z tehál a betónu
Dom s názvom Mezquites sa nachádza v meste San Miguel de Allende v mexickom štáte Guanajuato. Tehly na fasáde tvoria zaujímavý vzor, čím ozvláštňujú strohú betónovú konštrukciu domu.
16. august. 2017
Tehlová prístavba v Londýne
Typický londýnsky starý dom potreboval zväčšiť kuchyňu, aby sa v ňom obyvatelia cítili pohodlnejšie. Architekti sa chopili príležitosti s nezvyčajným zanietením a výsledkom je prístavba s fasádou s tehlami vo flámskej väzbe, ktorá dala tomuto domu jedinečný vzhľad.
8. august. 2017
Kanárikový dom v Montreale
Canari House je minimalistická rezidencia v kanadskom Montreale, ktorú navrhol ateliér Naturehumaine. Klientmi sú športovo založení ľudia, ktorí chcú využiť časť domu na prízemí na prenájom. Časť domu sa pochádza z 30. rokov 20. storočia a je kompletne zrenovovaná.
8. august. 2017
FABRICK PREDSTAVUJE FARBY: EARTH AND FIRE
Nedávno sme vám predsatvili lícové tehly v svetlých farbách slnka a piesku, SUN and SAND. Ďalšou skupinou tehál, a asi aj najširšou, sú tehly v hnedých a červených odtieňoch, ktorú sme nazvali EARTH and FIRE a ktoré sú najvyhľadávanejšie a napredávanejšie.
7. august. 2017
Nové lícové tehly v starej londýnskej štvrti
Jeden zo zakladateľov londýnsko-amsterdamského architektonického ateliéru s názvom 31/44 Architects Stephen Davies si postavil svoj dom v štvrti Lewisham v južnom Londýne.
31. júl. 2017
Okná ako akváriá
Moderný rodinný dom v Belgicku od architektonického ateliéru Architektuurburo Dirk Hulpia je stelesnením moderných trendov a súčasne veľkolepou oslavou tradičných materiálov - lícovej tehly a škridly.
25. júl. 2017
FABRICK predstavuje farby: SUN and SAND
Uvažujete o tom, že na váš projekt použijete lícové tehly a neviete si vybrať? Prvým kritériom, podľa ktorého si ľudia vyberajú dekoračné materiály, je farba. FABRICK SK ponúka množstvo lícových tehál a obkladov v rôznorodých farebných variantoch. Chceme vám ukázať niektoré skupiny farieb tehál, aby sme vám uľahčili výber.