Fínsky fasádny systém

Nachádzate sa tu

Kategória: 
Fasádne systémy

Fínsky fasádny systém

Fínsky tehlový fasádny systém je odolným a estetickým riešením fasád. Rýchlo sa montuje a je vhodný na rekonštrukcie starších budov aj na novostavby. Ako obklad sa používajú tehlové obklady, rezané z lícových tehál alebo tehlové obklady Klinker. Odvetraný tehlový fasádny systém tvoria hotové pozinkované panely s nalepeným tehlovým obkladom, ktoré sa montujú na konzoly rýchlo a bez nutnosti lepenia tehlových obkladov priamo na stavbe. Systém zabezpečí vytvorenie odvetrávacej medzery medzi tehlovým obkladom a tepelnou izoláciou, čo prispieva k dlhej životnosti stavby. Spoločnosť FABRICK SK dodala tento fínsky odvetraný tehlový fasádny systém na projekt Twin City v Bratislave.

Vyrobený vo fabrike

Fínsky fasádny systém tvoria vopred vyrobené panely s tehlovým obkladom v závode, dodajú sa na stavbu a inštalujú na základe vopred navrhnutého montážneho systému rýchlo a bez nutnosti lepenia obkladových pásikov na stavbe.

Skutočný tehlový obklad

Panely s tehlovým obkladom sú vyrobené z obkladových pásikov, narezaných z lícových tehál alebo z pásikov klinker od renomovaných výrobcov so širokou škálou farieb a povrchov. Vďaka tomu môžeme plne vyhovieť osobitným požiadavkám zákazníkov, pokiaľ ide o štýl fasád alebo zachovanie pôvodného vzľadu budovy.

Odvetraná fasáda

Fínsky fasádny systém zabezpečí súvislú odvetrávaciu medzeru medzi tehlovým obkladom a izoláciou. Vďaka tomuto odvetraniu zostane štruktúra budovy suchá a nepoškodená, čo prispieva k dlhej životnosti celej stavby. Správna vetracia medzera zaistí aj fungujúci odvod vody v prípade extrémnych podmienok.

Viac o fínskom fasádnom systéme.