Luxusný loft v Litve

Nachádzate sa tu

Litovská firma Idwhite vytvorila projekt, ktorý odvráti akékoľvek pochybnosti o tom, že priemyselný byt môže vyzerať luxusne a ultra moderne. Loftový byt sa nachádza v meste Kaunas v starej budove z čias Sovietskeho zväzu a je súčasťou najmodernejších a najkrajších dizajnov, ktoré sme kedy videli.

Loft, ktorý dokazuje, že aj priemyselný vzhľad môže byť luxusný

 

Loft ako sa patrí

Realistické vizualizácie pekne ukazujú, že byt má otvorenú dispozíciu a viac ako jedno poschodie. Na strope sú viditeľné betónové nosníky, rúry a moderné svetlá.

Biele steny, aj drsné tehly

Hoci väčšina interiéru je vymaľovaná na bielo, jedna stena v kuchyni dokazuje, že je k slovu sa dostali aj lícové tehly. To dodáva jemný nádych štýlového apartmánu v New Yorku.

Drevo na stenách

Jedna stena v obývacej izbe je zdobená drevenými lamelami, v spálni drevenými panelmi. Interiér kúpeľne má odkryté betónové steny a vo väčšine izieb sú aj podlahy betónové.

Nenápadná kuchyňa

Priestranná kuchyňa skrýva veľkú časť skriniek vpravo od vchodu. Všetko, čo je vidieť z obývačky, sú nízke čierne skrinky, zavesené pod veľkým kuchynským oknom. Okrúhly jedálenský stôl stojí uprostred, takže všetko, čo vidíte z diaľky, je jedáleň. Múdre riešenie!

Kúpeľňa bez obkladov

V kúpeľni je sprchový kút aj vaňa, steny aj podlaha sú betónové, zaujímavý rozdiel v porovnaní s našimi tradičnými obkladmi.

Jednoducho - chic

Každý detail tohto loftu je premyslený. Neexistujú zbytočnosti, všetky detaily sú šikovné. Pokojne možno tomuto loftu prisúdiť prívlastok - chic.


Zdroj: http://www.trendir.com/industrial-contemporary-loft-project/

Architektonická kancelária: http://www.idwhite.com