Prestavba domu v Austrálii

Nachádzate sa tu

Architektonická kancelária Freedman White spracovali veľmi zaujímavú prestavbu Hoddle House v Elsternwicku v Austrálii. Sivá tehlová stavba so šikmou strechou má široké okná a niekoľko presklených vstupov, ktoré v každej izbe prepájajú vnútorný a vonkajší priestor.

Prestavba domu v Austrálii s novou predstavou okien a dverí

 

Obývačka plynule prechádza na tersau

Obývací priestor sa rozširuje smerom von na terasu s drevenou podlahou, ktorá plynuje nadväzuje na zelený trávnik. Aj keď to vyzerá jednoducho, v dizajne sa skrývajú skutočne nečakané detaily.

Otvorená dispozícia

Vnútri domu je moderný biely interiér s otvoreným obývacím priestorom, ktorý spája kuchyňu, obývačku a jedáleň. Zatiaľ čo otvorené usporiadanie vytvára priestorovú rozmanitosť domu, dlhé závesy a posuvné dvere umožňujú rozdeliť izby a pomáhajú navodiť pocit súkromia.

Drevo a sivý kameň

Svetlé drevené podlahy a okenné rámy skvele ladia s čistým tvarom domu, ktorý zosilňuje prirodzené svetlo. V kúpeľni sivý kameň korešponduje s exteriérom domu, rovnako aj drevený akcent kúpeľňovom nábytku.

Dostatok svetla

Šikmá strecha má vplyv na vnútornú architektúru, ale miestnosti nevyzerajú malé alebo tmavé. Vďaka skleneným dverám a oknám rôznych veľkostí je tu dostatok miesta, aspoň vizuálne.

Čistota a funkčnosť

Dekorácie v dome sú minimálne, dôraz sa kladie na čistotu a funkčnosť a využíva sa prirodzené svetlo. To všetko vytvára atraktívny vzhľad, ktorý bude trvať roky.

 

Zdroj: http://www.trendir.com/hoddle-house-freedman-white/