Sto rokov starý dom v Toronte

Nachádzate sa tu

Rodinný dom v Toronte má síce sto rokov, ale teraz na to vôbec nevyzerá. Prešiel totož rekonštrukciou a modernizáciou, ktorá dodala pôvodnému domu z klasických tehál nový, ultra moderný ráz.

Sto rokov starý dom v Toronte dostal úplne nový vzhľad

 

Na starých základoch

Zachovanie pôvodného červeného tehlového muriva zlákalo architektov z firmy Post Architecture, aby využili kontrast starých múrov a moderných prvkov, ako je kovová strecha a vyčnievajúce okná.

Ultra moderný interiér

Interiér zasa vyráža dych svojím minimalistckým štýlom, ktorý navrhla Tanya Yeung zo štúdia Analogue Design Studio. Veľké okná prinášajú množstvo svetla do každej miestnosti, a dokonca aj okno medzi kúpeľňou a spálňou ešte viac presvetľuje oba priestory.

Z jedálne na terasu

Otvorená dispozícia mení všetky časti interiéru veľmi pozvoľna. Drevená podlaha príjemne spája lesklú sivú kuchyňu a modernú jedáleň. Vďaka skladacím dverám jedáleň vizuálne prechádza na záhradnú terasu so závesnou hojdacou stoličkou, pohovkou a krbom.

Umenie na každom kroku

Každá miestnosť má svoje umelecké dielo, ktoré ju dopĺňa a oživuje. Osobitná pozornosť je venovaná schodisku, ktoré je výrazné použitými materiálmi - kovom a drevom a taktiež množstvom prirodzeného svetla, ktoré rozjasňuje celý priestor.

Fotografie: Arnaud Marthouret
Zdroj: trendir.com