Tehlová prístavba v Londýne

Nachádzate sa tu

Typický londýnsky starý dom potreboval zväčšiť kuchyňu, aby sa v ňom obyvatelia cítili pohodlnejšie. Architekti sa chopili príležitosti s nezvyčajným zanietením a výsledkom je prístavba s fasádou s tehlami vo flámskej väzbe, ktorá dala tomuto domu jedinečný vzhľad.

Nová kuchyňa v prístavbe

V tomto projekte sa jedná o dom s nepravidelným pôdorysom, ktorý je výsledkom rozdelenia pôvodných pozemkov. Rovnako aj jeho vnútorné usporiadanie je nezvyčajné a navyše, mal veľmi malú kuchyňu. Po konzultácii s klientkou navrhli architekti Pamphilon Architects nový priestor, ktorý by jej poskytol dodatočný priestor, aký potrebuje, a zároveň aby nezničil charakter pôvodného domu.

Ako určiť vhodnú výšku prístavby

Cieľom bolo, aby rozšírenie nezasiahlo jedáleň, ktorá je jedinečná svojimi originálnymi sklenenými dverami vedúcimi na terasu. Rozhodnutie padlo a výška prístavby mala dosahovať hornú hranu červeného tehlového obkladu nad dverami na terasu.

Slovo architekta

“Cítili sme, že najlepším riešením a rozšírením pôvodného domu bude vytvorenie tehlovej prístavby. Vedeli sme, že chceme červené tehly, aby sme doplnili existujúce obklady z červených tehál nad terasovými dverami a červené tehlové komíny.”
PAMPHILON ARCHITECTS

Červená tehla a biela škárovka

Na realizáciu prístavby vybrali červenú tehlu s drsným povrchom a na škárovanie použili bielu škárovaciu maltu, čo pekne zjemňuje samotné lícové tehly a zároveň vizuálne spája prístavbu s pôvodným domom.

Príkladná spolupráca architekta a klienta

Klientka Lisa je módna návrhárka a má pozitívny vzťah k textúram a farbám, ktoré architekti chceli vniesť do projektu. Zároveň mali zámer, aby prístavba pasovala s pôvodným domom a súčasne, aby bol zachovaný obmedzený rozpočet. “Tento projekt bol peknou spoluprácou medzi nami a našou klientkou a bol veľmi zábavný. Najdôležitejšie je, že Lisa má radosť z novej prístavby a novej rozšírenej kuchyne.”


Názov projektu: Lacy Brick, London, UK
Architekti: Pamphilon Architects
Použité výrobky: Terca Hectic red

Rok realizácie: 2016
Zdroj: https://www.architectum.com/house-extension-with-texture-colour-and-fun/