Tradičný austrálsky dom s modernou prístavbou

Nachádzate sa tu

Patríke k tým, ktorý stále váha s rozšírením alebo prestavbou Vášho domu? Pozrite sa, s čím prišla architektonická kancelária Rara Architecture a čo urobila s tradičným domom v Melbourne v Austrálii.

Zvonku malý, zvnútra vzdušný

Pri pohľade zvonku dom stále vyzerá malý a milý. Zozadu však vidieť modernú architektúru, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre rozrastajúci sa rodinu.

Dostatok priestoru

Nová moderná prístavba zabezpečuje dostatok štvorcových metrov pre detské izby a herňu, otvorené obytné priestory a jedáleň. Súčasne nová časť nijakým spôsobom nezasahuje do pôvodnej štruktúry. Medzi týmito dvoma domami je aj malý vnútorný dvor.

Výhľad z okna

Oplotenie na zadnej strane je vyššie ako vpredu, aby chránilo súkromie obyvateľov. Široké posuvné sklenené dvere a okná, s výhľadom na zelený trávnik a terasu, odkrývajú obývaciu izbu a modernú industriálnu kuchyňu s jedáleňou.

Staré vs. moderné

Zaujímavá je kombinácia ultra modernej architektúry s pôvodnými časťami starého domu. Takto je možné zvýrazniť krásu a historickú hodnotu pôvodnej stavby a súčasne poskytnúť dostatok priestoru a moderných technológií modernej rodine.

 

Zdroj: http://www.trendir.com/contemporary-monolith/

Fotografie Christopher Alexander & Alison McWhirter Photography